Sajtóközlemények

Magyar Telekom: partnerségben a felsőoktatással

Budapest, 2010. október 27. 15:00

A Magyar Telekom örökbe fogadta az Óbudai Egyetem Kiss Árpád Kollégiumának most felújított tornatermét a népszerű diákrendezvény, a 2010 perces kispályás focibajnokság keretében. A hazai vezető infokommunikációs szolgáltató munkatársai a partner diákszervezetek tagjaival közösen önkéntes munkával újították fel a tornatermet, amelynek teljes költségét is a vállalat biztosította. A Magyar Telekom ezzel is bizonyítva, hogy a fenntarthatóságban élenjáró vállalatként és társadalmilag felelős munkáltatóként a magyar felsőoktatás elkötelezett stratégiai partnere.

A tornaterem felújítása és a rendhagyó örökbefogadás a vállalat és az egyetem között idén aláírt stratégiai keretmegállapodás első kezdeményezése. Az Óbudai Egyetem azonban csak egy a nyolc felsőoktatási intézmény közül, amellyel az elmúlt egy évben stratégiai keretmegállapodást kötött a Magyar Telekom. A Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a CEU Business School, a Debreceni Egyetem, az ELTE , a Széchenyi István Egyetem, a Szolnoki Főiskola és a Magyar Telekom között létrejött keretmegállapodások is a 2009 novemberében tartott Felsőoktatási Dialógus eredményei. A fórumon, amelyet a Telekom - az üzleti szféra vezető cégei közül - elsőként kezdeményezett a magyar felsőoktatás szereplőivel, a vállalatcsoport menedzsmentje ismertette felsőoktatási partnerségi stratégiáját és egyúttal deklarálta, hogy a partnerség kialakításával a Magyar Telekom célja a vállalati szféra és felsőoktatás kapcsolatainak megújítása, aktivizálása, valamint az iparág egészének jövőjét megalapozó oktatási tevékenység segítése.

Somorjai Éva, a Magyar Telekom humán erőforrás vezérigazgató-helyettese a rendhagyó örökbefogadás kapcsán elmondta: "Számomra a mai örökbefogadás egy jó példája annak, hogyan tudjuk - mind az egyetemmel, mind a helyi diákszervezettel meglévő folyamatos kapcsolattartással - a megszokottól eltérően, mégis hasznosan támogatni a forráshiánnyal küzdő magyar felsőoktatást. Nemzetközi példák is azt mutatják: ahhoz, hogy minél eredményesebbek legyenek a partnerségi kapcsolatokból kialakuló közös projektek, fejlesztések, a feleknek előbb meg kell ismerniük egymás gondolkodását, igényeit és lehetőségeit. Ez a feltérképező munka folyik most mindazon intézménnyel, amellyel már megszülettek a stratégiai keret megállapodások. Célunk, hogy a most készülő konkrét akciótervek mindkét fél számára gyümölcsözőek legyenek, és reményeink szerint pozitívan hassanak az ország versenyképességére is."

A Magyar Telekom felelős társadalmi törekvéseit már eddig több díjjal is jutalmazták.
Több ízben elnyertük a Legkiemelkedőbb Üzleti Adományozó díjat. A Legvonzóbb Vállalat felmérésen a Telekom tavaly a végzős műszaki hallgatóknál az előkelő 4. a közgazdászhallgatóknál a 7. helyen végzett. A Telekom esélyegyenlőség iránt elkötelezett munkáltatóként gyakornoki programmal segíti a pályakezdőket, amelynek sikerességét az is mutatja, hogy a jövő februárban induló programra ezernél is többen jelentkeztek.