Autóskártya szolgáltatásunkat továbbfejlesztettük, és egy új funkcióval is bővítettük:
- A jövőben amennyiben mindkét SIM-kártyát tartalmazó készülék bekapcsolt állapotban van, úgy már mindkét készülékről akár egyidejűleg is lehet hívást kezdeményezni, a hívásfogadás a megszokott szabályok szerint történik.
- A roamingban történő használat a továbbiakban megegyezik a belföldi használat módjával (tehát roaming helyzetben nem két különálló kártyaként működik a szolgáltatás), azzal az eltéréssel, hogy roaming helyzetben az autóskártyáról indított hívás esetén az autóskártya száma kerül kijelzésre a hívott félnél.
Hívásfogadás
- Ha egyik készülék sincs bekapcsolva, akkor az alapkészülék átirányításainak megfelelően továbbítódik a hívás (pl. átirányítás, hangposta). A GSM rendszer mindaddig bekapcsoltnak véli a kártyát, amíg GSM lefedettséggel rendelkező területen a készülék szabályos kikapcsolást végre nem hajt vagy le nem telik egy, a szolgáltató által beállított idő a készülék bármiféle kommunikációs tevékenysége nélkül. Rádiófrekvenciás zavarok miatt a GSM-lefedettséggel rendelkező területen is előfordulhat szabálytalan kikapcsolás.
- Amennyiben csak az egyik készülék van bekapcsolva, úgy bármelyikre indított hívást a bekapcsolt készülék fogadja, illetve a bekapcsolt készülék beállításainak megfelelően továbbítódik a hívás.
- Mindkét telefon bekapcsolása esetén a hívásokat az autós telefon fogadja. Ekkor hívást fogadni csak az autós telefonon lehet függetlenül attól, hogy a hívó fél melyik készüléket hívta.
- Ha az autós készülék valamilyen oknál fogva nem tudott szabályosan lejelentkezni a hálózatról és az alapkártya bekapcsolt állapotban van, akkor ha az autós készüléken nincs beállítva átirányítás "nem elérhető" esetre vagy a feltétel nélküli átirányítás, úgy az alapkártya fogadja a hívást.
Hívásindítás
- Ha csak az egyik készülék van bekapcsolva, akkor arról korlátozás nélkül lehet hívást indítani. A hívott félnél mindig az alapkártya hívószáma fog látszani függetlenül attól, hogy mely készülékről kezdeményezték a hívást.
- Amennyiben mindkét SIM-kártyát tartalmazó készülék bekapcsolt állapotban van, úgy mindkét készülékről lehet hívást kezdeményezni.
- A két készülék nem hívhatja egymást. A két előfizetés közötti híváskezdeményezés esetén az előfizető az "Ön az adott irányban nem kezdeményezhet hívást" bemondást fogod hallani.
- Minden egyéb esetben a hívás létrejön, és a hívott félnél mindig az alapkártya hívószáma fog megjelenni, amennyiben a készülékek beállításai ezt lehetővé teszik.
SMS-küldés
SMS-küldés esetén mindig a küldő kártya száma jelenik meg a címzettnél. A fogadott SMS csak azon a készüléken jelenik meg, amelyikre küldték.
Hívásátirányítás
Amennyiben az autóskészülék be van kapcsolva, úgy az autóskártya beállításai szerint, különben az alapkártyának megfelelően. A két készülék nem irányíthat egymásra. Ilyen esetben bemondást fog hallani az ügyfél.
Hangposta
- A közös hangpostafiók az alap- és autóskártyáról azonos módon érhető el. (A hangpostafiók valamely készülékről történő illetéktelen lehallgatásáért a Telekom nem vállal felelősséget.)
- A közös hangpostafiókba érkező üzenetről csak az alapkártya kap SMS-ben értesítést.
Adat- és faxhívás
- Bármely készülékről lehet adat- és faxhívást kezdeményezni.
- Adat- és faxszámot kizárólag az alapkártyára lehet igényelni (datafax-szolgáltatás). Az adat- és faxszám segítségével az előfizető adat- és faxhívásokat fogadhat.
- A hívószámkijelzés az előfizető előzetes írásbeli hozzájárulása alapján szinkronban kerül beállításra mindkét kártyára. Bármely GSM készüléken az előfizető dinamikusan állíthatja a hívószámkijelzést, függetlenül a másik készülék beállításaitól.
Roaming
- A roamingban történő használat megegyezik a belföldi használat módjával (a barangolás során nem két különálló kártyaként működik), azzal az eltéréssel, hogy roaming helyzetben az autóskártyáról indított hívás esetén az autóskártya száma kerül kijelzésre a hívott félnél.
Szolgáltatás feltétele
- Havi díjas előfizetés mellé, kivéve MobilOtthon, MobilOtthon Prémium, ZöldZóna díjcsomag.