Fenntarthatósági Nap 4, 2011. szeptember 24.
A negyedik Fenntarthatósági Napon már közel háromezren vettek részt, hogy megismerkedjenek a fenntarthatóság fogalmával, a klímavédelem és a tudatos életvitel jelentőségével – mindezt szakmai beszélgetések és kreatív programok során.
A szakmai beszélgetések ebben az évben is a fenntarthatóság három területe – társadalom, gazdaság, környezet – köré szerveződtek, illetve negyedik, kiemelt témakörként megjelent az önkéntesség is (az Önkéntesség Európai Éve kapcsán). A szegénység (társadalom) témájú beszélgetésen az integrálódás lehetőségeit vitatták meg a résztvevők, míg a víz (környezet) témában a jövő nemzedékek országgyűlési biztosa és neves szakemberek a Duna-stratégia megvitatása mellett arról beszélgettek, hogy a klímaváltozás hogyan hat a vízkészletre. A hello holnap! sajtódíj szerepe is felmerült a felelős kommunikációról (gazdaság) szóló szekcióbeszélgetésen, ahol a különböző reklámtrükkökre és az álmagyar termékekre is felhívták a figyelmet a megszólalók.
A szakmai beszélgetések mellett a látogatók kipróbálhattak alternatív meghajtású autót, kóstolhattak fair trade kávét és teát, megnézhettek hulladékból – például biciklialkatrészekből – készített kreatív tárgyakat, alternatívenergia-rendszereket és egy flashmob részesei is lehettek. Az érdeklődők a szekcióbeszélgetések szüneteiben a Fenntarthatósági Nap 4 pályázatára készült alkotásokkal ismerkedhettek, és ezeket helyben pontozhatták is. A nap végén került díjátadóra is sor került: kihirdették a kreatív pályázatok és a sajtópályázat nyerteseit.
Már hagyomány, hogy a Fenntarthatósági Nap koncertbelépőiből származó bevételt a Magyar Telekom a következő év májusában, a Madarak és fák napján favásárlásra és -ültetésre szánja. 2011-ben a Millenáris park gazdagodott néhány jegenyenyárfával.