Mindentudás Egyeteme 2.0
Tudományos ismeretterjesztés felsőfokon: ez a Telekom által is támogatott, rendkívül népszerű Mindentudás Egyeteme 2.0.
Barabási Albert-László, az ismert hálózatkutató előadásával indult újra 2011. január 15-én a hazai tudományos ismeretterjesztés legsikeresebb vállalkozása, a Mindentudás Egyeteme 2.0 a Magyar Tudományos Akadémia és a Magyar Telekom együttműködésével. A népszerű sorozat előadói ez alkalommal is a magyar tudományos élet elismert kutatói, és az előadásokon továbbra is érdekes, sokak által kedvelt témák kerülnek terítékre.
A márciustól a Magyar Televízióban is követhető műsorfolyam abban különbözik a már jól ismert, hétről hétre ismétlődő előadás-sorozattól, hogy külön kiegészítő műsorok foglalkoznak az adott előadásban érintett kutatások gyakorlati hasznosításával és társadalmi fogadtatásával.
A fél évre tervezett intenzív sorozatot sok web2-es szolgáltatást kínáló internetes portál (www.mindentudas.hu) kíséri, ahol a régi sorozat immár kereshetővé tett, több mint 150 előadása is elérhető. Emellett a népszerű tudományos sorozat iránt érdeklődők tudásvágyát és kíváncsiságát az Origón február közepén elindult Tudni jó rovat is kielégítheti. A Magyar Telekom által támogatott oldalon a felhasználók az előadásokhoz és előadókhoz kapcsolódó számos érdekesség és háttéranyag közül válogathatnak. Így az oldal látogatóit többek között idegen szavak szótára, linktár, tesztek és sorozat főbb témaköreit szórakoztató módon feldolgozó videók segítik az egyes előadások minél könnyebb befogadásában, megértésében.
A Mindentudás Egyeteme 2.0 előadói ez alkalommal is a magyar tudományos élet elismert kutatói. Az előadások – sok más téma mellett – az emberi viselkedés megjósolhatóságáról, az őssejtkutatás és a pszichológia legújabb eredményeiről, a naprendszeren kívüli bolygókról és az éghajlatváltozásról szólnak.
A Mindentudás Egyeteme 2.0 programja letölthető a www.mindentudas.hu oldalról.