TEDxDanubia az Uránia moziban, 2011. március 25.
A régió első valóban nemzetközi, a gondolatok, ötletek szabad áramlását biztosító, rövid, érdekfeszítő előadásokból álló TEDx konferenciája a Telekom támogatásával zajlott 2011 márciusában.
2011. március 25., Uránia mozi, 8.50: kezdetét vette a régió első nemzetközi, a társaságunk támogatásával létrejött TEDx konferenciája. A világszerte rendkívül sikeres konferencia 2010-ben érkezett hazánkba, és azonnal hatalmas érdeklődés övezte.
TEDxDanubia
A nap témája „A képzelet ereje” volt, ami kalandos, intellektuális és érzelmi utazásra invitálta résztvevőit öt egymást követő felvonáson keresztül. Az előadók között agykutató, hangépítész, festő, biokémikus, hálózatkutató, etológus, pletykakutató, programozó matematikus, a TEDIndia 2009 házigazdája, jövőkutató, hangszertörténész, filozófus, spirituális diplomata, zongoraművész és divatszakértő is volt.
A hello holnap! a TEDxDanubia Café szervezőivel összefogva pályázatot hirdetett bloggerek számára, melynek eredményeképpen a Telekom jóvoltából 3 blogger tudósított a konferenciáról és azon belül a Green IT workshop-ról a postr-en: a martonana néven bejelentkező Anikó, Répássy Zoltán és János. A Telekom által biztosított online streaming közvetítést nagyon jól kiegészítette a három blogger lelkiismeretes tudósítása a közel 12 órás eseményről: ott voltak Zwack Ilona nyitó előadásánál, Simonyi András és Markos Kounalakis gitárbeugrójánál csakúgy, mint Chandler Burr illatművészeti prezentációjánál és Görgényi István BL-döntős fejtegetéseinél és a záróeseményen. A programok áttekintésében nagy hasznát vették a Telekom mobilalkalmazásának, melyen a konferencia teljes programja elérhető volt.
A TED és a TEDx
A TED 25 éve indult Kaliforniában egy kis, exkluzív és különleges konferenciaként, és mára világszerte fogalommá vált. A konferenciák fővárosának is nevezik, mivel teljesen megváltoztatta a korábban megszokott konferenciaélményt. Mára a TED a világ talán legizgalmasabb, legkeresettebb és legkomolyabb, nem szigorúan szakmai jellegű konferenciája, amelyet az Ideas Worth Spreading (gondolatok, amelyeket érdemes terjeszteni) szlogen fogalmaz meg legtömörebben.
A TED konferenciák 18 perces vagy rövidebb, gondolatébresztő és szórakoztató előadásokkal rendkívül intenzív és inspiráló élményt jelentenek. A TEDx új fejezetet nyitott a TED életében 2009 során: létrehozta a licencalapú TEDx programot, ami az önálló szervezésben megvalósuló, TED-szellemiségű eseményeket fogja össze világszerte – erre utal az x a TED mellett. Az első magyarországi konferenciát 2010-ben rendezték meg TEDxDanubia néven.
A Telekom a hello holnap! kezdeményezésén keresztül támogatja a konferencia megrendezését. A társadalmi felelősségvállalásban élenjáró vállalatként kiemelt feladatunknak tartjuk a társadalom általános szemléletformálását, ezen belül is a tudományos ismeretterjesztés támogatását – ezzel is aktívan hozzájárulunk a digitális felzárkózáshoz és a társadalmi esélyegyenlőség erősítéséhez. Az ország vezető infokommunikációs szolgáltatójaként elköteleztük magunkat, hogy mindenki számára hozzáférhetővé tegyük a tudomány eredményeit a multiplatformos tartalomszolgáltatásaink segítségével. Így az ismeretek, a tudás és az élmények bármikor és bárhol megoszthatók.