Sajtóközlemények

A Magyar Telekom előzetes megállapodást írt alá a 4iG-vel a T-Systems Magyarország eladásáról

Budapest, 2019. július 9. 11:00

A tranzakció sikeres zárásával a Magyar Telekom és a 4iG partnerségre lép a nagyvállalati és közszféra telekommunikációs szolgáltatásainak értékesítésében.

A 4iG Nyrt. és a Magyar Telekom Nyrt. megállapodott a T-Systems Magyarország Zrt. eladásával kapcsolatos főbb pontokról – közölték a vállalatok a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján. A felek az ügyletről szóló előzetes megállapodást a mai napon aláírták. A tranzakció a T-Systems átvilágítását, illetve a hatósági jóváhagyásokat követően az idei évben zárulhat.

A BÉT honlapján közzétett bejelentés értelmében a 4iG a tranzakció zárásakor megvásárolja a
T-Systems Magyarországot, mellyel a társaság és leányvállalatai is tulajdonába kerülnek. A 4iG és a Magyar Telekom között létrejött megállapodásban a felek a tranzakció legfontosabb pontjaiban már megállapodtak, a részletes feltételrendszert a következő hónapokban dolgozzák ki.

A tranzakció a T-Systems kis- és középvállalati értékesítési üzletágát nem érinti, ezt a végleges megállapodást megelőzően átszervezik a Magyar Telekomba. Az adásvételi folyamat zárását követően a 4iG és a Magyar Telekom partnerségre lépnek, ugyanis hosszú távon továbbra is a T-Systems értékesítheti a Telekom távközlési szolgáltatásait a nagyvállalati és közszféra szegmenseiben. Emellett a 4iG arra is jogot szerez, hogy további három évig használhassa a T-Systems márkanevet.

 „A gazdaság digitalizációjának felgyorsulása egyedülálló üzleti lehetőséget jelent a 4iG számára. Társaságunk célja, hogy ebben a dinamikusan fejlődő piaci környezetben itthon, és 2-3 éven belül a régióban is az informatikai szektor egyik meghatározó nagyvállalatává váljon” – mondta Jászai Gellért a 4iG elnök-vezérigazgatója. „A T-Systems Magyarország növekedési céljaink elérésében az egyik legfontosabb mérföldkő. Vállalatunk fejlődésének pedig további lendületet adhat, hogy a tranzakció sikeres zárását követően a telekommunikációs piac vezető szolgáltatója, a Magyar Telekom is stratégiai partnerünkké válhat” – tette hozzá Jászai Gellért a mai bejelentés kapcsán.

Az aláírás kapcsán Rékasi Tibor, a Magyar Telekom vezérigazgatója elmondta: „Büszkék vagyunk a T-Systems-re, mely 1600 fős munkatársi és több ezer fős partneri állományával az ország vezető infokommunikációs szolgáltatója és számos vállalat és intézmény transzformációs partnere. Olyan szakmai befektetővel állapodtunk meg, aki folytatja majd ezt az innovációs tevékenységet, és támogatni tudja a T-Systems további növekedését”. Hozzátette: „A Magyar Telekom célja változatlan: ügyfeleinknek mindig a legjobb minőségű, integrált szolgáltatásokat nyújtani a legjobb hálózaton. Továbbra is hatékony, agilis Telekomot építünk, mely erősíti piacvezető pozícióit, fejleszt és növekszik, így értéket teremtve részvényeseinek és az egész társadalomnak”.

A felek szándéka szerint az ügylet a hatósági jóváhagyásoktól, az átvilágítási folyamattól, a szerződéses feltételrendszer és a jogi dokumentáció aláírásától függően még az idén zárulhat. A tranzakció teljes feltételrendszere a végleges adásvételi szerződés aláírásával válik kötelező erejűvé, amelyről a társaságok a későbbiek során tájékoztatják befektetőiket és a nyilvánosságot.

A T-Systems Magyarországról

Folyamatosan növekvő árbevételével a T-Systems Magyarország hazánk egyik legfontosabb infokommunikációs vállalata. Az elmúlt három évben IT és SI területeken elért árbevételei másfélszeresére nőttek, jelenleg mintegy 1600 főt foglalkoztat. A vállalati szegmensben 2018-ban mind a telekommunikációs (51,3%) mind IT/SI piacon (16%) piacvezető pozíciót foglalt el. A T-Systems Magyarország a Magyar Telekom Nyrt. 100%-os leányvállalataként, a nemzetközi T-Systems márkanév használatával öt nagy múltú, a hazai piacon meghatározó iparági szereplő felhalmozott tudására építve jött létre 2012-ben: a KFKI Rendszerintegrációs Zrt., az IQSYS Zrt., ISH Informatikai Kft., a Dataplex Kft. és a Daten-Kontor Kft.  A cég belső kompetenciáit kiemelkedően széles körű, 1300 céget felölelő partnerhálózattal ötvözi és korszerű projekt- és szolgáltatásirányítási szervezetet működtet.Innovatív vállalatként a T-Systems Magyarországon elsőként mutatott be mesterséges intelligenciára építő ügyfélszolgálati megoldást (mely Vanda néven a Magyar Telekomnál működik), valamint 5G hálózat segítségével irányított önvezető autós tesztet és számos nagyszabású digitalizációs projekt fűződik a nevéhez a közösségi közlekedésben, az egészségügyben és a banki szférában.