Befektetői közlemények

Határozat a T-Mobile Magyarország mobil végződtetési díjairól a vezetékes hálózatokból érkező hívások esetén

BUDAPEST - 2004. május 24. - A Matáv (NYSE: MTA.N és BÉT: MTAV.BU), Magyarország vezető távközlési szolgáltatója bejelenti, hogy a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) Tanácsa nyilvánosságra hozta határozatát a T-Mobile Magyarország új, a vezetékes hálózatokból érkező hívások esetén alkalmazott mobil végződtetési díjaira vonatkozóan.

A T-Mobile Magyarország (a névváltozás előtt Westel) 2003 végén jelentős piaci erővel rendelkező szolgáltatónak lett minősítve, így 2004. március 1-ig a hosszú távú előremutató inkrementális költségek (LRIC) módszerén alapuló számítást kellett benyújtania a vezetékes hálózatokból érkező hívások esetén alkalmazott mobil végződtetési díjakra vonatkozóan.

A szabályozó hatóság határozata a T-Mobile Magyarország esetében a vezetékes hálózatokból érkező hívások esetén alkalmazott mobil végződtetési díjakat átlagosan 8,8%-kal csökkentette, csúcsidőben nettó 40,5 Ft-ról 37 Ft-ra, csúcsidőn kívül pedig 22,5 Ft-ról 20,5 Ft-ra (a 18/2003 számú IHM rendelet alapján; az indoklás szerint a 15% mínusz várt infláció szabályt követve). A határozat szerint az új díjakat 2004. június 15-től kell alkalmazni.

Ezen befektetői közlemény jövőre vonatkozó kijelentéseket is tartalmaz. Azon megállapítások, melyek nem múltbeli eseményekre vonatkoznak (azaz a véleményünkre és várakozásainkra vonatkozó kijelentések), jövőre vonatkozóak. Ezen kijelentések a jelenlegi terveken, becsléseken és előrejelzéseken alapulnak, tehát nem lenne helyes ezen kijelentésekre a kellő mértéket meghaladó módon támaszkodni. A jövőre vonatkozó kijelentések azon időpontbeli állapoton alapulnak, amelyben ezen állítások elhangzanak, s nem vállalunk kötelezettséget arra nézve, hogy a kijelentések bármelyikét új információk vagy jövőbeli események alapján a továbbiakban nyilvánosan frissítsük, módosítsuk.

A jövőre vonatkozó kijelentések inherens kockázatokkal járnak. Felhívjuk a figyelmet arra, hogy számos olyan fontos tényező van, amelynek hatására a tényleges eredmények lényegesen eltérhetnek az előretekintő jellegu megállapításoktól. Az ilyen tényezőket többek között a 2003. december 31-én végződött évre vonatkozó, 20-F formátumú éves jelentésünk is részletezi, amelyet az Egyesült Államok Tőzsde- és Értékpapírfelügyeletéhez (SEC), azaz a U.S. Securities and Exchange Commissionhoz nyújtottunk be.